Close

Prodej bytu 1+1 v družstevním vlastnictví 44 m² | Praha 7 – Bubeneč

Nabízený družstevní byt se nachází v 5. patře (6. NP) šestipodlažního cihlového domu bez výtahu v ulici Jana Zajíce v Praze 7- Bubeneč. Celková plocha bytu je 43,84 m², orientace na SZ. Byt se skládá z prostorného pokoje 28 m², kuchyně v menší samostatné místnosti s oknem, koupelny s toaletou, komory a chodby. Vytápění je řešeno akumulačními kamny, plyn není do bytu přiveden.

Dům je bez výtahu. Vybudování je technicky možné, ale zatím se o něm neuvažuje. Byt je tedy vhodný pro zájemce, kterým nevadí 5. patro bez výtahu.

Žádaná pražská lokalita

Jedná se o vyhledávanou lokalitu díky perfektní občanské vybavenosti a dostupnosti MHD – tramvajová zastávka je 250 m od domu, cesta na metro Hradčanská (trasa A) trvá 2 minuty, za 7 minut se dostanete na metro trasy C Vltavská. Blízkost Letenských sadů a Královské obory Stromovka nabízí ideální podmínky pro dlouhé procházky, běhání, jízdu na kole nebo in-line bruslích.

Parkování je možné v modré zóně nebo na 250 m vzdáleném podzemním parkovišti Letná.

Forma vlastnictví

Byt byl postaven jako nástavba na domě, který byl následně v restituci vrácen původním majitelům. Právo uživatele (majitele družstevního podílu) užívat byt je odvozeno z věcného břemene „užívání bytu“ dle §28d zákona č.42/1992 Sb. Družstvo tedy v tomto případě nevlastní dům, ale pouze právo užívat spravované byty. Celkový počet takovýchto družstevních bytů v Praze je kolem 500 a spravují je tři bytová družstva.

Anuita je zcela splacena. Daň z nabytí nemovitých věcí se neplatí. Převod družstevního podílu probíhá standardně podepsáním dohody o převodu členských práv a povinností.

Náklady na bydlení

Měsíční poplatky jsou 1.224 + elektřina 2.440 Kč při spotřebě 3 osob a celodenním využití bytu. Možno připojit rychlý internet a kabelovou TV UPC.

Financování koupě

Na koupi bytu lze vzít hypotéční úvěr pouze v případě, že bude bance zajištěn jinou nemovitostí v požadované hodnotě. Výhodou je platba v hotovosti.

Cena

Vážní zájemci, kteří si byt prohlédnou a projeví zájem o koupi budou vyzváni k podání cenové nabídky pro majitele (základní představa 2.129.000 Kč). Tato metoda je transparentní a bude později detailně vysvětlena. Kromě ceny je prioritou majitele také solidní jednání a způsob úhrady kupní ceny.

Termíny prohlídek budou určeny po dohodě s majitelem. Máte-li zájem o prohlídku tohoto bytu, kontaktujte mě prosím e-mailem jan.humhal@re-max.cz nebo telefonicky 733 73 72 73.